ÚPRAVY POVRCHŮ

Úprava povrchu, je velice důležitá. Pokud povrch stěn a stropů je perfektní, je i výsledek malování, či dekorativní techniky perfektní a proto vám rádi nabídneme úpravu povrchu stěn a stropů.

Stávající povrch vám rádi nově potáhneme štukem, stěrkou, či tenkovrstvou sádrou.

Štuk (zrnitý)

Štuk se používá již staletí a dle mého názoru, je to nejlepší materiál, jelikož se jedná o vápno, které je samo o sobě dezinfekční a písek. Výrobci mají většinou 2 druhy zrnitosti, jemnější a hrubší. Vápenná omítka (štuk) s povrchovou úpravou filcováním určená pro ruční zpracování ve vnějším i vnitřním prostředí. Omítka je určená pro povrchovou úpravu všech typů zdrsněných jádrových omítek s možností vyrovnání jádrové omítky vrstvou do 2 mm. Není vhodná pro následné obložení obkladem nebo těžkými tapetami.

Sádrová tenkovrstvá stěrka (hladká)

Pro stěrkování rovných ploch, jako je panel, beton a pečlivě provedené přesné zdivo, je vhodná bílá hlazená sádrová stěrka/tenkovrstvá omítka. Velmi vhodná je i na jádrové omítky místo štuku, stejně jako na stěrkování starých cementových, vápeno-cementových i sádrových omítek, či pro vyhlazení štukových omítek. V případě použití na sádrokarton pro dosažení kvality Q4 je vždy nutná kvalitní penetrace!
Vhodná je i pro opravy ploch před malováním, díky bílé barvě stěrky stačí již jen jedna až dvě vrstvy barvy.
Doporučujeme pro interiéry s obvyklou vlhkostí vzduchu, včetně kuchyní a koupelen. Sádrová tenkovrstvá stěrka, se již po správně provedené aplikaci nebrousí a je připravena na podkladový a vrchní nátěr.

Stěrková disperzní hmota (hladká)

Stěrkové hmoty jsou vhodné pro aplikaci na všechny savé a porézní podklady.

Jako jsou betony, jádrové, štukové i sádrové omítky, přesné zdivo, sádrokartony, pórobetony, osb desky, ytong, stavební lepidla. Stěrka má výhodu tam, kde je zapotřebí vyrovnat, či vyhladit a po aplikaci jedné, či druhé vrstvy se následně zabrousí bruskami s odsáváním a poté je připravena k provedení podkladového a vrchního nátěru.